Magda Umer. Ciężko opisać w skrócie choćby najdłuższym, kim była i co zrobiła dla polskiej piosenki. „Ta podróż wciąż trwa”, jest koncertem – hołdem złożonym Wielkiej Pieśniarce oraz wybitnym kompozytorom i autorom tekstów, Przyjaciołom Magdy Umer: Osieckiej, Czapińskiej, Przyborze, Wasowskiemu, Nahornemu, Knittlowi, Młynarskiemu…
Ten koncert to spotkanie nie tylko z twórczością Artystki, która od lat uczy nas uważności na słowo, ciszę i emocje ukryte między dźwiękami; to przede wszystkim pragnienie zatrzymania Magdy Umer na dłużej, żeby ta kruchość, prawda i ulotność nie przemijały. A zadba o to Lena Piękniewska. Nie przypadkowo. Magda Umer, odkąd się poznały w 2006 roku, Lenę wspierała i kibicowała. Towarzyszyła w projektach i koncertach. Były blisko.
Ten wieczór pełen jest wspomnień, anegdot i opowieści o Magdzie, w rytmie najpiękniejszych piosenek, pieśni, do których każdy jest zaproszony, bo melodie te nie przemijają. Spośród niezliczonej liczby piosenek, Lena wybrała te najbliższe i sobie. Usłyszymy min. „Już szumią kasztany”, „Miłość w Portofino”, „Dawne zabawne”, „Jeszcze w zielone gramy”, „I wciąż się na coś czeka”, ale też te mniej znane, przez Magdę kochane, jak „Luna srebrnooka”, „Kołysanka dla Babci”, „Czas na obłoki i las”, „Senne zioła”.
- Lena Piękniewska – wokal
- Piotr Iwański – piano
- Wojciech Pulcyn – kontrabas
