Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja podstawowa      
87. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej
9 października - co roku, tego dnia nasze myśli płyną ku Patronce naszego teatru jeszcze bardziej intensywnie niż zwykle. Dziś przypada 87. rocznica urodzin poetki. O tym, że nieustannie jest wśród nas, choćby dzięki swojej twórczości, świadczą nie tylko, raz po raz, realizowane projekty Jej dotyczące, fenomen konkursu na interpretację Jej piosenek, ale i fakt, że regularnie możemy usłyszeć je w telewizji czy stacjach radiowych. Zachęcamy Was byście posłuchali ich dzisiaj i ciepło pomyśleli o Agnieszce!Lato Teatralne dobiegło końca!
Lato Teatralne dobiegło końca! Miało ono dla nas szczególny charakter. Świętowaliśmy bowiem piękny jubileusz. To już po raz trzydziesty dostarczaliśmy publiczności wspaniałych propozycji kulturalnych. Tak wieloletnia historia nie byłaby możliwa gdyby nie fantastyczni widzowie, którzy wiernie, od lat, przy nas trwają i wypełniają widownię do ostatniego miejsca na każdym wydarzeniu.

Podczas tegorocznego Lata Teatralnego nasze Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską osiągnęły pełnoletniość! Fakt, że od osiemnastu lat możemy przybliżać tę jedną z najstarszych i najbardziej fascynujących kultur mieszkańcom Trójmiasta i licznym gościom, odwiedzającym w sezonie Sopot, to dla nas olbrzymi powód do dumy.

Historia ta trwa nieprzerwanie także dzięki wielu sympatykom naszego Teatru, mecenasom i firmom, które od lat obdarzają nas swoim zaufaniem, wspierają działalność i pomagają przetrwać każdą zawieruchę! To właśnie oni pozwalają nam kształtować repertuar w taki sposób, by był różnorodny i obfitował w wydarzenia, które zachwycą każdego!

Dziękujemy każdej osobie, która w ciągu tych trzech dekad zasiadła na naszej widowni, każdemu, kto wspierał nasz teatr i obdarzał go sympatią!

Ogrom pozytywnej energii, którą nieustannie otrzymujemy jest solidną motywacją, by starać się jeszcze bardziej! Już teraz więc dokładamy wszelkich starań, by przyszłoroczne Lato Teatralne było jeszcze ciekawsze i zapewniło naszej cudownej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń!
Teraz gdy emocje już powoli opadły przyszła pora na podsumowania i podziękowania!

Podczas tegorocznego Lata Teatralnego SOPOT zaprezentowaliśmy publiczności 17 tytułów, a tym 4 premiery! Świętowaliśmy dwa jubileusze - 25 lecie konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej i przede wszystkim - 50. lecie pracy artystycznej naszego przyjaciela, wybitnego kompozytora i reżysera - Jerzego Satanowskiego. Odbyły się 42 wydarzenia i 8 warsztatów. Na scenie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej wystąpiło 94 artystów i muzyków! Odwiedziło nas ponad 5000 widzów! Dostarczyliśmy milionów okazji do wzruszeń i uśmiechów!

To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie nasza fantastyczna publiczność, ale i niesłabnąca przychylność Patrona Teatru - Prezydenta Miasta Sopotu - Jacka Karnowskiego! Niebagatelną rolę odgrywa też wsparcie Mecenasa Teatru - Grupy Lotos S.A./Orlen S.A. oraz zaprzyjaźnionych firm, jak choćby: Grupa NDI, VBW Engineering, Port Gdynia, Ziaja i wielu innych! To dla nas olbrzymi zaszczyt, że możemy cieszyć się przyjaźnią i wsparciem tak wielu firm, że nie sposób wymienić ich tutaj wszystkich!

Cieszymy się, że są Państwo z nami. Mamy nadzieję, na równie udane przyszłe, jubileuszowe - XXX lato Teatralne, na które już teraz zapraszamy! Dołożymy wszelkich starań, by repertuar był równie ciekawy i różnorodny.
Drodzy Przyjaciele Teatru Atelier,

Za nami niezwykle intensywny czas przygotowań, a przed nami - lato! To kalendarzowe rozpocznie się 22 czerwca. My jednak z niecierpliwością czekamy na LATO TEATRALNE! To zaś początek będzie miało w Sopocie 07 lipca. To wtedy na naszej scenie zaprezentowany zostanie spektakl "Strefa Zero” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

To jednak dopiero początek! W tym sezonie będzie u nas bowiem jak u Hitchcocka - najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie już tylko narastać. Przygotowaliśmy repertuar pełen niezwykle ciekawych wydarzeń. Z utęsknieniem czekamy na chwilę, gdy nasze foyer wypełni się gwarem rozemocjonowanych głosów. Przed nami sezon pełen zachwytów, wzruszeń i powodów do radości! Wystąpią dla Państwa między innymi: Ewa Błaszczyk, Hanna Banaszak, Katarzyna Groniec czy Magda Umer. Podczas tegorocznego Lata Teatralnego Sopot będziemy również hucznie obchodzili 50. lecie pracy artystycznej naszego przyjaciela, wybitnego kompozytora i reżysera - Jerzego Satanowskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektakli, koncertów, warsztatów i innych, równie interesujących możliwości spędzenia długich, letnich wieczorów! Z doświadczenia wiemy, że czas w Teatrze Atelier ma zadziwiające właściwości i godziny spędzone na naszej widowni mijają zawsze zbyt szybko. Jesteśmy jednak przekonani, że poświęcone nam chwile na długo pozostaną w Państwa pamięci!

Publikujemy repertuar z wyprzedzeniem. Wierzymy, że czas do połowy czerwca - gdy ruszy sprzedaż - będzie wystarczający, by uporać się z wyborem wydarzeń na których zechcą nas Państwo zaszczycić.
A gdy już zostaniecie szczęśliwymi posiadaczami biletów – będziecie mogli wraz z nami cieszyć się nadchodzącym Latem Teatralnym Sopot i odliczać dni do spotkania przy sopockiej plaży. Do zobaczenia!Życzenia Wielkanocne


Nadeszła Wielkanoc, czyli czas odradzającego się życia. Wierzymy, że te szczególne dni – oprócz świętowania i odpoczynku – będą przede wszystkim celebracją miłości. W obliczu tragicznych wydarzeń i trosk dnia codziennego, z jakimi przyszło nam się mierzyć, bądźmy dla siebie wyrozumiali, opiekuńczy i życzliwi. Życzymy Wam, Nasi Drodzy Przyjaciele, Świąt wypełnionych niesłabnącą nadzieją i ludzkim dobrem. Dzielmy się tym dobrem, tak jak wiosna bezinteresownie podarowuje nam co roku nowy początek i obfitą zieleń rozkwitającej natury, której jesteśmy częścią. Radosnego Alleluja!KOCHANI WIDZOWIE I PRZYJACIELE, WESOŁYCH ŚWIĄT!Jaka ta zima dziś wielka –
w chmurach, w górach,
pewno też w muszelkach mróz (…)

Daj mi, daj dziś pod choinkę
garść uśmiechów,
słodkich pocałunków kosz.
Rzuć pod choinkę choć szczęścia grosz,
serca gwiazdę...

Chociaż ma ręce zmarznięte,
anioł niebem
płynie, niesie szczęście dziś.
Rzuć pod choinkę wiosenny liść,
serca gwiazdę...

(Agnieszka Osiecka, Kolęda we dwoje)

W ten świąteczny czas życzymy Państwu dużo zdrowia, niesłabnącej nadziei i codziennej radości. Mamy nadzieję, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia spędzicie Państwo otoczeni rodzinnym ciepłem i atmosferą miłości. Wierzymy w to, że nadchodzący czas przyniesie dla wszystkich wytchnienie i sprawi, że nikt nie będzie czuł się samotny, a każdy z Nas spojrzy w przyszłość z uśmiechem. Pamiętajmy, aby życzliwość panowała w Naszych sercach na co dzień, a człowiek obok zawsze mógł liczyć na wsparcie i dobre słowo, które mu ofiarujemy.

  


Osiecka zyczenia
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz mocy artystycznych wzruszeń, które podarujemy Państwu już za kilka miesięcy. Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, do zobaczenia w teatrze!

Dyrekcja i Zespół Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie


Drodzy Przyjaciele, do zobaczenia „po tamtej stronie lady...”!„Bywa, że za chmurą oceanów
znikną przyjaciele,
tak się często dzieje,
ale jeśli żyją w twej pamięci,
nie potrzeba więcej,
bo tam żyje serce (…)”.
A. Osiecka, „Wszystkim, którzy o nas pamiętali”

Pamiętamy. W te pięknie słoneczne dni przełomu października i listopada, jak i w każdy inny dzień. Wczoraj przestawiliśmy zegary z letniego na zimowy, co tylko przypomniało nam, że czas pędzi nieubłaganie. Na przestrzeni 2020/2021 roku odeszli od nas wspaniali Ludzie, niezwykli Wizjonerzy i Artyści, wielcy Przyjaciele Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej: Ryszard Ronczewski, Piotr Machalica (na zdjęciu), Jerzy Limon, Jerzy Gajewski, Bogdan Jarząbkiewicz…

Wspominamy. Dziękujemy. Tęsknimy. Przede wszystkim jednak głęboko wierzymy w to, że czuwają Oni nad nami i naszym wspólnym, teatralnym dziełem – tak jak nieustannie czujemy opiekę naszej drogiej Patronki.

„Hej, wędrowcze, ty nas wołaj z ciemnej dali
i z muzyczki naszej sobie wróż”.
 
Sopocka Muza 2021 - Barbara Wiszniewska-MisztalKto choć raz zawitał w magiczno-gościnne progi Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, ten wie, że Pani Basia jest jego sercem, ostoją i nieprzecenionym skarbem. Nie da się zapomnieć jej szczerego jak rozsypujące się perły śmiechu, a aura, która ją otacza, wciąż przyciąga nowych miłośników, darczyńców i przyjaciół Teatru.

Pękamy z dumy, ponieważ wczoraj w Hotelu Radison Blu podczas koncertu galowego z okazji 120-lecia Sopotu Pani Basia z rąk prezydenta Sopotu, Pana Jacka Karnowskiego, odebrała nagrodę prezydenta Sopocka Muza. Podczas tego specjalnego wieczoru usłyszeliśmy m.in. utwór „Fantazja dla Sopotu” skomponowany specjalnie na tę uroczystość przez laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka, który także uczestniczył w wydarzeniu i złożył Sopockiej Muzie życzenia. Jesteśmy bardzo wzruszeni i dziękujemy Państwu za tak piękne uhonorowanie Naszej Kochanej Pani Basi. A kto jeszcze nie miał tej przyjemności i zaszczytu poznać osobiście naszej Muzy na co dzień – zapraszamy do nadmorskiego Teatru!

Niezmiernie miło nam i cieszymy się, że Tytuł Mecenasa Kultury za rok 2021 otrzymał jeden z naszych wspaniałych i wieloletnich Sponsorów, Grupa NDI S.A. Z całego serca gratulujemy i dziękujemy, że razem z nami tworzycie niezwykły świat Teatru!

Kropelka w morzu dobroci o Pani Basi:

W roku 2020 Barbara Wiszniewska-Misztal obchodziła jubileusz 25-lecia pracy na rzecz życia kulturalnego w Sopocie i całym regionie. Od 1996 roku związana z Teatrem Atelier w Sopocie, realizuje corocznie Lato Teatralne Sopot. Teatr nasz przez wielu krytyków entuzjastycznie nazywany „ostatnią wyspą poezji” stał się artystyczną wizytówką Miasta. Przez lata Barbara Wiszniewska-Misztal zbudowała sieć sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej może realizować swoje oryginalne projekty artystyczne na najwyższym poziomie. To poprzez jej zaangażowanie Teatr Atelier jest znany daleko poza granicami miasta, gościł we wszystkich znaczących ośrodkach kultury, często kilkakrotnie, w niemal całej Polsce, a ponadto uczestniczył w wielu festiwalach i innych wydarzeniach kulturalnych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Izraelu. Jednak dla nas oraz niezliczonych osób, które znamy, obok wszystkich zasług Barbary Wiszniewskiej-Misztal jest ta najważniejsza, że jest ona dla nas człowiekiem, który żyje i działa według maksymy Goethego: "Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!”. I za to także kochała ją Agnieszka Osiecka.LATO TEATRALNE SOPOT 2021Najmilsi Widzowie, Mecenasi, Współtwórcy i Przyjaciele,

najpiękniej dziękujemy za Waszą obecność i współtworzenie tegorocznego Lata Teatralnego Sopot 2021. Bardzo cieszymy się, że mimo wciąż panujących obostrzeń mogliśmy się spotkać i wspólnie celebrować wzruszenia kulturą na najwyższym poziomie. Kończąc tegoroczne Lato Teatralne chcemy szczególnie podziękować naszemu Patronowi – Panu Prezydentowi Miasta Sopotu, Jackowi Karnowskiemu, jak również Radzie Miasta za okazane wsparcie. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów oraz Mecenasa Teatru, Grupy LOTOS S.A, który od dawna wspiera rozwój i działania Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Życzymy jesieni pełnej magii i do zobaczenia w naszym Teatrze za rok!

"(...) Chociaż nie chce się wierzyć,
to od ciebie zależy,
ile będzie jesieni w tym roku.
Czy nas wiatrem zawieje,
czy zabierze nadzieję
i roztopi w zbyt wczesnym półmroku?

Czy uśmiechem jarzębin
krótkie dni nam odrębi
i przyjaznym odezwie się świerszczem,
czy się smutkiem zadławi
w czarnym kluczu żurawim
i niedobrym pożegna nas wierszem?

Czy zmokniętym szarakiem
pójdzie z deszczem na bakier
między drogi pożółkłe i sosny,
czy jabłuszkiem wesołym
będzie toczyć się kołem
i dotrwamy, przetrwamy do wiosny?".

(Agnieszka Osiecka, Zaszumiało jesienią)
 


WIELKA RADOŚĆ! DZIŚ PREMIERA KOLEJNYCH 4 ALBUMÓW KOLEKCJI „YIDDISHLAND”."Yiddishland" to kolekcja 12 albumów CD zawierająca między innymi 120 nowych pieśni jidysz, napisanych specjalnie dla André Ochodlo przez 12 wybitnych polskich kompozytorów do wierszy 29 mistrzów poezji jidysz, nagranych przy udziale najznamienitszych współczesnych muzyków z Polski i ze świata. Do tej pory ukazały się pierwsze 3 albumy cyklu – "Silence" (poezja Abrahama Sutzkevera), "Kroke" (poezja Mordechaja Gebirtiga) i "Shir Hanoded" (tradycyjne pieśni żydowskie w nowych aranżacjach), które wkrótce będzie można kupić na stronie internetowej André Ochodlo – www.ochodlo.com, a także w innych wybranych sklepach oraz muzeach związanych z kulturą żydowską. Przed nami długo wyczekiwane "Bukovina", "Layla", "Scream", która powstała we współpracy ze wspaniałą grupą Max Klezmer Band, oraz dwupłytowy album "My Blue" m.in. z udziałem Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza. Jesteśmy wdzięczni, że kolejny raz mogliśmy powierzyć współpracę mistrzowi miksu i masteringu, Tomasowi Spirce z Czech, oraz wybitnemu artyście z Białorusi, Andreyowi Bassalydze – autorowi projektów graficznych. Kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia jest Adam Żuchowski – kierownik muzyczny Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Prawdziwym zaszczytem jest dla nas to, że produkcje ukazują się przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pomoc najważniejszych polskich instytucji promujących kulturę to wielki krok dla rozwoju naszego projektu i olbrzymia szansa na jego pomyślną finalizację, a co za tym idzie – na możliwość zaprezentowania szerokiej publiczności niezwykłego piękna zapomnianej poezji jidysz i na należyty hołd dla polsko-żydowskiej historii. Dziękujemy także Państwu za całe dotychczasowe zainteresowanie i zapraszamy do śledzenia naszych dalszych kroków. Specjalne podziękowania kierujemy do Iwony Wódkiewicz i Andrzeja Elżbieciaka za szczególne wsparcie kolekcji.Recitale Katarzyny ŻakDrogie Panie i Mili Panowie,

od 18 do 22 sierpnia, zawsze o 19:30, usłyszymy aż 3 recitale Katarzyny Żak. Pierwszy z nich to „Miłosna Osiecka”, koncert liryczny, romantyczny, nostalgiczny – po prostu miłosny. „Bardzo śmieszne piosenki” to muzyczny wieczór wybuchowy. Aktorka, wraz z zespołem muzycznym, zaprasza publiczność od 15. do 99. roku życia do wspólnej zabawy. Przypomni, czym tak naprawdę jest piosenka aktorska i jak – dzięki jej pomocy – pokazać przeróżne kobiece wcielenia: od zranionej kury domowej, rozpaczliwie zakochanej, kobiety uwikłanej w uzależnienie, morderczyni, aż po wampa z kieliszkiem chianti w ręku... A tuż potem wielka premiera, „Kochani! Lubmy się” – piosenki Jerzego Wasowskiego. Katarzyna Żak otrzymała propozycję od Pana Grzegorza Wasowskiego – syna Jerzego Wasowskiego – aby pochylić się nad twórczością legendarnego polskiego kompozytora. Specjalnie dla Państwa artystka za pomocą piosenki aktorskiej wykona utwory, które powstały we współpracy Wasowskiego z Jeremim Przyborą, Wojciechem Młynarskim, Jerzym Jurandotem czy Antonim Marianowiczem. Tak powstało 14 unikatowych perełek muzycznych, które oddają hołd wielkiemu kompozytorowi. Zapowiada się artystycznie wspaniały tydzień w nadmorskim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej!
 


„Bar-Macabre” w reżyserii mistrza Jerzego SatanowskiegoLato Teatralne 2021 jest w połowie, ale przed nami jeszcze cały miesiąc teatralnych i muzycznych wrażeń. Od 11-15 sierpnia, zawsze o 19:30, zobaczymy kultowy spektakl mistrza Jerzego Satanowskiego „Bar-Macabre” z aktorską plejadą w obsadzie i zespołem muzycznym pod kierownictwem Fabiana Włodarka. Tytułowy "Bar-Macabre" to miejsce na granicy piekła i czyśćca, gdzie spotykają się umarli, by opowiedzieć swoje makabryczne przygody. W spektaklu pojawią się upiorne, groteskowe i pełne czarnego humoru utwory, które opisują ludzkie życie jako jedno wielkie pasmo nieszczęść, od których uwolnić nas może jedynie kostucha. Jak się jednak okaże, bycie nieboszczykiem też ma swoje "ciemne strony". Zapowiada się mrożący krew w żyłach i bardzo śmieszny wieczór!„Między nami po ulicy, pojedynczo i grupkami, snują się okularnicy z maseczkami…”Mimo pandemicznej aury, II etap 24. edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” rozkwita właśnie na sopockich teatralnych deskach i potrwa od 4 do 8 sierpnia. Na scenie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej, tak jak lato w pełni, wybucha młodość, energia, nieskrępowany talent i apetyt na życie. Wybrani podczas I etapu w poznańskim Teatrze Nowym finaliści prezentują dwie piosenki z bogatego dorobku literackiego Agnieszki Osieckiej. Kierownikiem artystycznym jest Jerzy Satanowski, a koncerty prowadzi Magda Smalara. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej celebracji tych wyjątkowych emocji! Do zobaczenia w Teatrze!Trudny wybór, prawda?Nasz repertuar to istne szaleństwo, dlatego zapraszamy Państwa… na wszystkie spektakle i koncerty!

Mamy wspaniałą wiadomość: po wielu telefonach i wiadomościach (jest nam niezmiernie miło!) ogłaszamy, że KASA BILETOWA ONLINE WŁAŚNIE ZOSTAŁA OTWARTA! Jeszcze cieplutkie bilety znajdą Państwo o tu. A wiadomo – kto pierwszy, ten zapewni sobie wspaniałe doznania artystyczne. Nie zwlekajcie, nie ma na co czekać! Ponieważ…

„Przyjaciele moi i przyjaciółki! Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości. Nie mówcie jej: "Przyjdź jutro, przyjdź pojutrze, dziś nie mam dla ciebie czasu". Bo może się zdarzyć, że otworzysz drzwi, a tam stoi zziębnięta staruszka i mówi: "Przepraszam, musiałam pomylić adres..." I pstryk, iskierka gaśnie” – Agnieszka Osiecka.

Na zdjęciu Weronika Asińska w tytułowej roli „Marii” – spektaklu premierowego w reżyserii Andrѐ Hübnera-Ochodlo. Sztuka powstała w koprodukcji z Teatrem Nowym w Poznaniu. Ria bywa dokładnie taka, jak my wszyscy: wystraszona i samotna, a jednocześnie nieugięta i pełna nadziei. Wejdźcie w jej świat. Na moment zapomnijmy o dystansie. Zamieńmy go we wzajemną uważność i wrażliwość na osobę obok. Już niedługo premiera najnowszej sztuki wybitnego brytyjskiego autora – tu, nieopodal plaży, w naszym teatrze, w pięknym Sopocie!Powitanie Lata Teatralnego 2021Kochani widzowie, wierni przyjaciele, młodzi wielbiciele!

Serdecznie Was wszystkich witamy. Jesteśmy po brzegi serc wypełnieni radością, że po trudnym dla nas wszystkich czasie pandemicznych ograniczeń, możemy znowu wspólnie się spotkać podczas 28. sopockiego Lata Teatralnego. Czeka nas gorące lato artystyczne, które obfitować będzie w soczyste wrażenia i wzruszenia. Przygotowaliśmy dla Państwa zachwyty teatralne i muzyczne, premiery, warsztaty i recitale – a wszystko z udziałem artystów z całego świata. Nie zabraknie uwielbianych przez naszą publiczność XVI Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. W tym roku dodatkowo świętujemy 120-lecie Miasta Sopotu, któremu dedykujemy tegoroczny II etap Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Chcemy podarować Państwu sztukę, która nasyci duchowo, a także będzie żywym spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem. Pamiętajmy, że razem tworzymy ten świat. Razem więc dzielmy się jego pięknem. Do zobaczenia nad morzem w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Życzymy Wam pomyślnych wiatrów i niezapomnianych, teatralnych wieczorów!


Kontynuacja "YIDDISHLAND"


Cieszymy się niezmiernie, że w 2021 roku możemy kontynuować projekt "Yiddishland". "Yiddishland" to kolekcja 12 albumów CD zawierająca między innymi 120 nowych pieśni jidysz, napisanych specjalnie dla André Ochodlo przez 12 wybitnych polskich kompozytorów do wierszy 29 mistrzów poezji jidysz, nagranych przy udziale najznamienitszych współczesnych muzyków z Polski i ze świata. W 2019 ukazały się pierwsze 3 albumy cyklu – "Silence" (poezja Abrahama Sutzkevera), "Kroke" (poezja Mordechaja Gebirtiga) i "Shir Hanoded" (tradycyjne pieśni żydowskie w nowych aranżacjach), które wkrótce będzie można kupić na stronie internetowej André Ochodlo – www.ochodlo.com, a także w innych sklepach oraz muzeach związanych z kulturą żydowską. W lipcu tego roku, podczas 16. Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie odbędą się uroczyste premiery 4 następnych tytułów – "Bukovina", "Layla", "Scream" oraz "My Blue" (album dwupłytowy). Jesteśmy wdzięczni, że kolejny raz mogliśmy powierzyć współpracę mistrzowi miksu i masteringu, Tomasowi Spirce z Czech oraz wybitnemu grafikowi z Białorusi, Andreyowi Bassalydze – autorowi projektów okładek. Dzięki temu mogliśmy być pewni, że praca zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie, z zachowaniem artystycznego ducha, tak ważnego dla naszego projektu. Prawdziwym zaszczytem jest dla nas to, że nadchodzące produkcje ukażą się przy wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pomoc najważniejszych polskich instytucji promujących kulturę to wielki krok dla rozwoju naszego projektu i olbrzymia szansa na jego pomyślną finalizację, a co za tym idzie – na możliwość zaprezentowania szerokiej publiczności niezwykłego piękna zapomnianej poezji jidysz i na należyty hołd dla polsko-żydowskiej historii. Dziękujemy także Państwu, za całe dotychczasowe zainteresowanie i zapraszamy do śledzenia naszych dalszych kroków. Do zobaczenia latem w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej! Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 Pożegnanie Bogdana Jarząbkiewicza


Odszedł nasz bliski przyjaciel i Mecenas śp. Bogdan Jarząbkiewicz. Człowiek wielkiego serca, wyjątkowej skromności, życzliwości i rzadko spotykanego poczucia humoru. Kochał nas i nasz Teatr. Jesteśmy głęboko poruszeni.

Jego małżonce Reni, dzieciom, całej rodzinie oraz wszystkim, którym Bogdan jest bliski składamy nasze najgłębsze wyrazy współczucia.

Łączymy się w bólu. Żegnaj Bodziu

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 


Pożegnanie Profesora Jerzego Limona


"Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają"

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Pana Profesora Jerzego Limona. Zawsze podziwialiśmy jego niesamowitą pasję do teatru i historii. Jego śmierć jest ogromną stratą dla świata kultury i nauki. Z wielkim ciepłem i nostalgią wspominamy każde spotkanie z Panem Profesorem w naszym Teatrze. W rozmowach zawsze okazywał drugiemu człowiekowi szczere zainteresowanie. Będzie nam bardzo brakowało tego Wielkiego Człowieka, który sprawił, że odbudowa Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku przeniosła się ze sfery marzeń w rzeczywistość. Pragniemy złożyć kondolencje i wyraz szczerego żalu żonie Pana Profesora, rodzinie i wszystkim jego bliskim.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 
Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta


OŚWIADCZENIE


Po obejrzeniu 13. odcinka serialu „Osiecka” czujemy potrzebę podzielenia się z opinią publiczną następującymi spostrzeżeniami: 1. Prawie wszystkie sceny pokazane w tym odcinku dotyczące Teatru Atelier w Sopocie i osoby André Ochodlo są albo całkowicie, albo w przeważającej mierze fikcją, i nie mają nic wspólnego z historyczną prawdą.

2. Z przykrością i wielkim zdziwieniem patrzyliśmy na to, jak pokazano ówczesnego prezydenta Miasta Sopotu, pana Jana Kozłowskiego. Zawsze był on i nadal jest wielkim przyjacielem naszego teatru, służąc mu wszelką możliwą pomocą. Dzięki niemu i całemu ówczesnemu Zarządowi Miasta Sopotu dostaliśmy scenę w budynku na sopockiej plaży. Zamiar przeniesienia teatru w inne miejsce jest całkowicie zmyślony. Fragment ten jest dla pana Jana Kozłowskiego i całego Miasta Sopotu wielce krzywdzący i w naszym najgłębszym przekonaniu wymaga przeprosin.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie już teraz serdecznie zaprasza na Lato Teatralne w lipcu i sierpniu, w tym roku dedykowane 120. urodzinom Miasta Sopotu, podczas którego odbędzie się wiele spotkań z twórczością Agnieszki Osieckiej, szczególnie podczas drugiego etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Z pewnością pozwolą one wszystkim wejść w kosmos tej wielkiej polskiej artystki, która jest niezaprzeczalnie ikoną polskiej kultury, i na zawsze nią pozostanie. My dodatkowo mieliśmy to wielkie szczęście, że dane nam było poznać Agnieszkę Osiecką i będziemy ją zawsze nosić w sercach jako człowieka żyjącego goethowską maksymą: ”Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!”

Zarząd Fundacji Teatru Atelier
im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie


Pożegnanie Prezesa Gajewskiego


Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością, że odszedł Pan Jerzy Gajewski, założyciel i Prezes Grupy NDI, wspaniały i szlachetny człowiek, mecenas kultury i sportu.
Wielkim wydarzeniem i zaszczytem dla naszego Teatru była Gala na sopockiej plaży organizowana pod patronatem Grupy NDI z okazji 25. urodzin Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Głęboko w sercu będziemy pamiętać wszystkie osobiste spotkania zawsze pełne empatii, humoru, otwartości, wspaniałomyślności i zdolności do prawdziwej rozmowy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wiele lat wsparcia i sympatii ze strony Pana Prezesa i całej Grupy NDI.
Pani Małgorzacie, całej rodzinie oraz wszystkim, którym Pan Jerzy Gajewski jest bliski dzięki swojej wielkoduszności i swojemu wybitnemu dorobkowi życiowemu, składamy nasze głębokie kondolencje. Łączymy się w bólu.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 


Ostatni wywiad z Piotrem Machalicą

Ostatni wywiad z Piotrem Machalicą przeprowadzony, podczas Lata Teatralnego Sopot w 2020 roku, przez Panią Hannę Wilczyńską-Toczko z Radia Gdańsk.

Posłuchajmy wspaniałego głosu Piotra.

Link do wywiadu na stronie Radia Gdańsk


Do zobaczenia Piotrze!


Jeszcze nie tak dawno, w październikowy wieczór spotkaliśmy się z cudownym, świeżo po ślubie, małżeństwem Oli i Piotra. Było, jak zawsze, miło, wzruszająco i z uśmiechem, ale dzieliliśmy również wspólne obawy co do zdrowia i planów zawodowych. Obiecaliśmy sobie, że jeśli to tylko będzie możliwe, spotkamy się w sierpniu w Atelier jak niemal co roku od 2008 (koncerty Piotra były już wpisane do wstępnego repertuaru). Tym razem uraczyć nas miał swoją premierą "Świat według bardów". Rozważaliśmy także wystawienie "Końcówki" Samuela Becketta z okazji zbliżającego się jubileuszu pracy twórczej Piotra (Piotr miał zagrać Hamma...).

Dziękujemy Ci, Piotrze za zaufanie, za miłość do sztuki, za miłość do Atelier, za Twoje ciepło i Twój czar, za Twoje poczucie humoru... za to jaki byłeś - autentyczny. Twoje występy na naszej scenie były dla nas nobilitujące i stałeś się jedną z ikon Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej kochaną i cenioną przez rzesze wiernych widzów.

Opuściłeś nas zbyt wcześnie i zbyt nagle przyjacielu. Spoglądnij na nas czasem z tamtej strony. Kłaniamy się Tobie nisko.

Twojej żonie Oli i Twoim najbliższym składamy głębokie kondolencje.

Basia, Sara, Adam i André
 


Pożeganie Ryszarda Ronczewskiego


Z głębokim żalem i bólem żegnamy naszego ukochanego aktora - Ryszarda Ronczewskiego.

Ryszardzie, kochany Ryszardzie... czekamy na te umówione jesienne spotkanie z Tobą i Jolą, aby wspólnie napić się Waszego ulubionego wina i posłuchać Was i rozmawiać, wspominać, snuć plany... Bycie z Wami zawsze było dla nas prezentem, wyróżnieniem, świętem. Przez cały czas baliśmy się o Wasze zdrowie a niemożność widzenia się z Wami od początku roku rekompensowaliśmy wizją tych nadchodzących spotkań...

Teraz po prostu płaczemy - razem z Tobą Jolu, z Waszą rodziną, bliskimi, z Sopotem i z tymi daleko spoza. Płaczmy razem, wszyscy: wielki człowiek i artysta nas opuścił. Zaczyna się robić chłodno...
 


Informacja COVID-19


W związku z zagrożeniem zarażeniem koronowirusem, proszę o wejście na stronę Urzędu Miasta Sopotu, na której na bieżąco zamieszczane są aktualne komunikaty:Lato Teatralne Sopot 2020Drodzy Widzowie, drodzy Mecenasi, Współtwórcy i Przyjaciele,

z całego serca pragniemy Wam podziękować za Wasz udział w tegorocznym Lecie Teatralnym Sopot 2020. Bez Państwa zaufania i zaangażowania ten sezon nie byłby tak wyjątkowy. Pomimo wszelkich ograniczeń i wielu niewiadomych, zdecydowali się Państwo na uczestnictwo w koncertach i spektaklach, co świadczy o Państwa zamiłowaniu do sztuki i kultury. Kończąc tegoroczne Lato Teatralne pragniemy również podziękować naszemu Patronowi - Panu Prezydentowi Miasta Sopotu Jackowi Karnowskiemu oraz Radzie Miasta za wsparcie okazane w tym roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom, w szczególności Mecenasowi Teatru, Grupie LOTOS S.A, która już od wielu lat wspiera Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!


MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier