Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja podstawowa      
rotator_img


87. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej
9 października - co roku, tego dnia nasze myśli płyną ku Patronce naszego teatru jeszcze bardziej intensywnie niż zwykle. Dziś przypada 87. rocznica urodzin poetki. O tym, że nieustannie jest wśród nas, choćby dzięki swojej twórczości, świadczą nie tylko, raz po raz, realizowane projekty Jej dotyczące, fenomen konkursu na interpretację Jej piosenek, ale i fakt, że regularnie możemy usłyszeć je w telewizji czy stacjach radiowych. Zachęcamy Was byście posłuchali ich dzisiaj i ciepło pomyśleli o Agnieszce!Lato Teatralne dobiegło końca!
Lato Teatralne dobiegło końca! Miało ono dla nas szczególny charakter. Świętowaliśmy bowiem piękny jubileusz. To już po raz trzydziesty dostarczaliśmy publiczności wspaniałych propozycji kulturalnych. Tak wieloletnia historia nie byłaby możliwa gdyby nie fantastyczni widzowie, którzy wiernie, od lat, przy nas trwają i wypełniają widownię do ostatniego miejsca na każdym wydarzeniu.

Podczas tegorocznego Lata Teatralnego nasze Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską osiągnęły pełnoletniość! Fakt, że od osiemnastu lat możemy przybliżać tę jedną z najstarszych i najbardziej fascynujących kultur mieszkańcom Trójmiasta i licznym gościom, odwiedzającym w sezonie Sopot, to dla nas olbrzymi powód do dumy.

Historia ta trwa nieprzerwanie także dzięki wielu sympatykom naszego Teatru, mecenasom i firmom, które od lat obdarzają nas swoim zaufaniem, wspierają działalność i pomagają przetrwać każdą zawieruchę! To właśnie oni pozwalają nam kształtować repertuar w taki sposób, by był różnorodny i obfitował w wydarzenia, które zachwycą każdego!

Dziękujemy każdej osobie, która w ciągu tych trzech dekad zasiadła na naszej widowni, każdemu, kto wspierał nasz teatr i obdarzał go sympatią!

Ogrom pozytywnej energii, którą nieustannie otrzymujemy jest solidną motywacją, by starać się jeszcze bardziej! Już teraz więc dokładamy wszelkich starań, by przyszłoroczne Lato Teatralne było jeszcze ciekawsze i zapewniło naszej cudownej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń!Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej zaprasza w sierpniu
Lato Teatralne na półmetku! Dziękujemy za Waszą dotychczasową obecność. To dla nas najwyższa forma uznania, że tak chętnie spędzacie z nami letnie wieczory! Przed nami jeszcze cały szereg wydarzeń, które dostarczą Wam powodów do wzruszeń, refleksji, ale też śmiechu i radości! Sierpień upłynie nam nie tylko pod znakiem Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", ale i znakomitych koncertów i spektakli. Rozpoczniemy go premierą poematu jazzowego "Bona". Będzie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników historii czy znakomitego aktorstwa, ale i pięknych dźwięków. W tym miesiącu odwiedzą nas jeszcze: Katarzyna Żak, Anna Sroka - Hryń, Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicz. Sezon zakończymy zaś wspaniałym spektaklem, który na co dzień w swoim repertuarze ma Teatr Muzyczny ROMA. "Tuwim dla dorosłych" pozwoli nam spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na postać i twórczość poety. Zostały ostatnie bilety! Jeśli więc chcecie wybrać się na któreś z naszych wydarzeń - nie zwlekajcie!Sprzedaż biletów na Lato Teatralne 2023
Drodzy Przyjaciele Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej!

Przed nami kolejne Lato Teatralne. Z wielką radością prezentujemy repertuar wydarzeń, które przygotowaliśmy.
Mamy nadzieję, że spotkają się z Waszym zainteresowaniem i dostarczą wiele powodów do radości, wzruszeń i satysfakcji.

Czekać nas będą dwa intensywne, letnie miesiące, które obfitować będą w niezwykłe przeżycia artystyczne.
Dołożyliśmy wszelkich starań, by repertuar był bogaty i różnorodny. Ufamy, że każdy znajdzie w nim coś ciekawego dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się z nim i zaplanowania choć kilku wieczorów w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Sprzedaż biletów ruszy w środę (07 czerwca) o godzinie 12.00.

Zachęcamy do zakupów przez Internet. Sprzedaż stacjonarna odbywać się będzie w siedzibie Teatru podczas Lata Teatralnego.
Kasa, tradycyjnie już, czynna będzie na dwie godziny przed wydarzeniem. Może się jednak okazać, że bilety będą już wyprzedane.

Do zobaczenia w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej!Lato Teatralne 2023 coraz bliżej!
Minęła jesień, zima, wiosna... pora więc na lato! Wszyscy z niecierpliwością czekamy nie tylko na to meteorologiczne, ale przede wszystkim LATO TEATRALNE!

Oczekiwanie to jest tym trudniejsze, że mamy świadomość jak pełne wspaniałości będzie to tegoroczne! Repertuar jest różnorodny, ciekawy i pełen propozycji, które zachwycą miłośników słowa i pięknych dźwięków.

Dostarczymy Wam wielu powodów do refleksji, wzruszeń i zachwytów!
Dopinamy ostatnie szczegóły, czynimy ostatnie szlify i... w poniedziałek zaprezentujemy Wam to morze wspaniałości!

Pozostanie Wam więc tylko wybierać, kupować bilety i cieszyć się perspektywą fantastycznych wieczorów w Teatrze Atelier!


Cykl koncertów „GHETTO”

 

„Żegnaj mi, Krakowie,
Bywajże mi zdrów,
Pod mym domem furka czeka już.
Tu z mojego miasta
Gnają mnie jak psa.
Jakże pusta dziś uliczka ma!”
Mordechaj Gebirtig, tł. Agnieszka Osiecka

Kochani Widzowie!

Choć od ostatniego Lata Teatralnego minęło kilka miesięcy, my nieustannie pracujemy nad tym, żeby móc spotkać się z Wami jak najszybciej. Już w kwietniu i maju nadarzy się ku temu okazja. I to nie jedna!

Jak wiecie, od prawie trzydziestu lat jednym z głównych celów Fundacji Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie dbanie o pamięć o kulturze i tradycji żydowskiej. Z okazji nadchodzącej 80. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim zapraszamy Państwa na cykl koncertów „GHETTO” w wykonaniu André Ochodlo & The Odem’s Quintet, pod kierownictwem Adama Żuchowskiego.

Program „GHETTO” jest koncertem zawierającym kilkanaście pieśni z muzyką współczesnych polskich kompozytorów do tekstów takich ściśle związanych z Polską żydowskich autorów, jak Mordechaj Gebirtig, Abraham Sutzkever, Hirsz Glik czy Shmerke Kaczerginski. Są to głębokie, niekiedy wręcz wstrząsające, a stylistycznie bardzo zróżnicowane przekazy poetycko-muzyczne najwyższej próby.

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo uczcić z nami tę wyjątkową rocznicę i że spotkamy się w wymienionych poniższej miastach. Do zobaczenia!

 • Poznań – Teatr Nowy – 12.04, godz. 19:00
 • Lubin – Centrum Kultury Muza – 13.04, godz. 19:00
 • Zielona Góra – Piekarnia Cichej Kobiety – 14.04, godz. 20:00
 • Warszawa – Sala Koncertowa „Nowa Miodowa” – 16.04, godz. 19:00
 • Gdańsk – Teatr Szekspirowski – 18.04, godz. 19:00
 • Łódź – Teatr Muzyczny / Off-Północna – 19.04, godz. 18:30
 • Kraków – Galicja Jewish Museum – 20.04, godz. 19:00
 • Częstochowa – Teatr im. Adama Mickiewicza – 21.04, godz. 19:00
 • Wrocław – Synagoga Pod Białym Bocianem – 23.04, godz. 18:00
 • Katowice – NOSPR – 24.04, godz. 19:30
 • Bratislava (SK) – Teatro Colorato – 26.04, godz. 19:00
 • Wien (AT) – Haus Der Musik – 27.04, godz. 19:00
 • Chemnitz (DE) – Weltecho – 16.05, godz. 19:00

 •                  Do zobaczenia Piotrze!

  Jeszcze nie tak dawno, w październikowy wieczór spotkaliśmy się z cudownym, świeżo po ślubie, małżeństwem Oli i Piotra. Było, jak zawsze, miło,wzruszająco i z uśmiechem, ale dzieliliśmy równieżwspólne obawy co do zdrowia i planów zawodowych. Obiecaliśmy sobie, że jeśli to tylko będzie możliwe, spotkamy się w sierpniu w Atelier jak niemal co roku od 2008 (koncerty Piotra były już wpisane do wstępnego repertuaru). Tym razem uraczyć nas miał swoją premierą "Świat według bardów". Rozważaliśmy także wystawienie "Końcówki" Samuela Becketta z okazji zbliżającego się jubileuszu pracy twórczej Piotra (Piotr miał zagrać Hamma...).

  Dziękujemy Ci, Piotrze za zaufanie, za miłość do sztuki za miłość do Atelier, za Twoje ciepło i Twój czar, za Twoje poczucie humoru... za to jaki byłeś - autentyczny. Twoje występy nanaszej sceniebyły dla nas nobilitujące i stałeś się jedną z ikon Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej kochaną i cenioną przez rzesze wiernych widzów.

  Opuściłeś nas zbyt wcześnie i zbyt nagle przyjacielu.Spoglądnij na nas czasem z tamtej strony. Kłaniamy się Tobie nisko.

  Twojej żonie Oli i Twoim najbliższym składamy głębokie kondolencje.

  Basia, Sara, Adam i André
   


  Pożeganie Ryszarda Ronczewskiego

  Z głębokim żalem i bólem żegnamy naszego ukochanego aktora - Ryszarda Ronczewskiego.

  Ryszardzie, kochany Ryszardzie... czekamy na te umówione jesienne spotkanie z Tobą i Jolą, aby wspólnie napić się Waszego ulubionego wina i posłuchać Was i rozmawiać, wspominać, snuć plany... Bycie z Wami zawsze było dla nas prezentem, wyróżnieniem, świętem. Przez cały czas baliśmy się o Wasze zdrowie a niemożność widzenia się z Wami od początku roku rekompensowaliśmy wizją tych nadchodzących spotkań...

  Teraz po prostu płaczemy - razem z Tobą Jolu, z Waszą rodziną, bliskimi, z Sopotem i z tymi daleko spoza. Płaczmy razem, wszyscy: wielki człowiek i artysta nas opuścił. Zaczyna się robić chłodno...
   


  Informacja COVID-19

  W związku z zagrożeniem zarażeniem koronowirusem, proszę o wejście na stronę Urzędu Miasta Sopotu, na której na bieżąco zamieszczane są aktualne komunikaty:  Lato Teatralne Sopot 2020


  Drodzy Widzowie, drodzy Mecenasi, Współtwórcy i Przyjaciele,

  z całego serca pragniemy Wam podziękować za Wasz udział w tegorocznym Lecie Teatralnym Sopot 2020. Bez Państwa zaufania i zaangażowania ten sezon nie byłby tak wyjątkowy. Pomimo wszelkich ograniczeń i wielu niewiadomych, zdecydowali się Państwo na uczestnictwo w koncertach i spektaklach, co świadczy o Państwa zamiłowaniu do sztuki i kultury. Kończąc tegoroczne Lato Teatralne pragniemy również podziękować naszemu Patronowi - Panu Prezydentowi Miasta Sopotu Jackowi Karnowskiemu oraz Radzie Miasta za wsparcie okazane w tym roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom, w szczególności Mecenasowi Teatru, Grupie LOTOS S.A, która już od wielu lat wspiera Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
  Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!


  MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
  orlen logo Sopot logo Srebrny logo
  Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

  Al. Mamuszki 2
  81-718 Sopot
  e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
  tel./fax. (058) 550 10 01
  Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

  NIP 5851467315
  KRS000477093
  konto bankowe
  PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


  Dane osobowe
  Zgłoś błąd na stronie
  Mapa strony
  Dla mediów


  (C) Copyright 2021 Teatr Atelier