logo
    
Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz - „PIANO”


Mirosław Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa  z gitarą elektryczną swojej żony, Magdaleny.

Razem stworzyli muzykę do tekstów wybitnych autorów i poetów, m.in. Jacka Bończyka, Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz ukochanej poetki Magdaleny – Anny Andriejewny Achmatowej – w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy. Oprawą słowną zajęli się również znakomici: Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki i Grzegorz Walczak. Swój twórczy wkład dołożył także Piotr Bukartyk.

Płyta "PIANO" ukazała się 30 czerwca, a w Sopocie usłyszymy koncert premierowy. To materiał muzyczny o ludzkich emocjach, relacjach i… miłości. Refleksyjny i klimatyczny, a jednocześnie z typowym dla tej pary "zadziorem" – nie tylko  za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. Mamy przyjemność podziwiać wyjątkowe połączenie twórczości Mirka i Magdaleny, probe syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego. Jest to owoc ich wspólnej pasji oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat.

Album “PIANO” posiada niezwykłą historię jego tworzenia, a każda kompozycja muzyczna, dźwięk i aranżacja – pewne konkretne znaczenie i małą, osobistą opowieść. Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, co ma swój oddźwięk w brzmieniu stworzonych utworów.

Pierwsze utwory znalazły się na playliście Spotify New Music Friday Polska wśród najciekawszych nowości. Jeden z nich uzyskał łącznie ponad 40 tys. ddsłon internautów w niecałe 3 tygodnie od jego wydania, co – jak twierdzą artyści –  w kontekście tego specyficznego rodzaju muzyki jest sukcesem.

 

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier