Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
Joanna Lewandowska – Mężczyźni mojego życia...

Mężczyźni mojego życia: Marek G. z Krakowa

Recital Joanny Lewandowskiej

 

Od początku swojej kilkunastoletniej przygody ze sceną, Joanna Lewandowska zachwyca publiczność niezwykłą umiejętnością „podkradania” piosenek. Choć nie były pisane z myślą o niej, gdy wykonuje je na scenie, stają się utworami „szytymi na miarę”. Najnowszy projekt artystyczny Joanny Lewandowskiej to cykl koncertów złożonych z utworów wybitnych twórców polskiej piosenki: Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jonasza Kofty, Jacka Kaczmarskiego oraz Marka Grechuty.

Dziś proponujemy Państwu niezapomniany wieczór z piosenkami właśnie Marka Grechuty.

Gdy Joanna wygrywała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie minęła się z Markiem Grechutą za kulisami. Kilka dni po Jego śmierci została pierwszą laureatką stypendium jego imienia. Dzięki tej nagrodzie mogła wydać swoją debiutancką płytę.

Marek G. – Czarodziej z Krakowa to Dobry Duch Joanny. Słuchacze usłyszą jego najbardziej znane utwory („Świecie nasz”, „Ocalić od zapomnienia”, „Pomarańcze i mandarynki”), ale także te mniej znane („Kraków”, „Miłość”, „Jak obłok”), a nawet perełki Jego twórczości dla dzieci („Śpij bajki śnij”).

Joanna, oddając hołd wielkim twórcom polskiej kultury przypomina, że dzięki swoim niezwykłym tekstom stali się oni po trosze „mężczyznami życia” każdego z nas.

Występują:

Joanna Lewandowska

Grzech Piotrowski - saksofony

Michał Zawadzki - fortepian

Jarek Stokowski – kontrabas

 

Joanna Lewandowska – wokalistka, aktorka, kompozytorka.

Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie. Jest zapraszana do udziału w benefisach m.in. przez: Zbigniewa Łapińskiego, Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Ireny Santor, Andrzeja Zaryckiego.

Teksty dla Joanny piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. Skarga Jerozolimy.

Rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, swymi aranżacjami i głębią przekazu rzuca każdą publiczność na kolana. Współpracuje na stałe m.in. z Pawłem Stankiewiczem, Krzysztofem Łochowiczem, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim, Robertem Siwakiem.
Spaja ona w ten sposób dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier