Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
Kasia Kadłubowska & Ayelet Ori Benity (Polska/ Izrael) - Women voice and beat

Projekt duetu Kasi Kadłubowskiej i Ayelet Ori Benity łączy w sobie dwie odmienne kultury tworząc subtelny i niepowtarzalny muzyczny dialog między współczesną i antyczną perkusją. Między dwoma rodzajami muzyki - intuitywną i zapisaną, między dwoma biegunami - wschodnim i zachodnim.

Benita zakorzeniona w społeczeństwie kultywującym stare obyczaje i obrządki oraz towarzyszące im pieśni i Kasia Kadłubowska kultywująca idee eksperymentu, awangardy i muzyki popularnej przedstawią własne kompozycję będące fuzją ich niecodziennego spotkania.

Ayelet Ori Benita jest etniczną perkusjonistką która czerpie z muzyki – głównie pieśni - arabskiej, żydowskiej i antycznej podtrzymując tradycję gry na jednym z najstarszych instrumentów – Bendirze. Specjalizuję się w łączeniu śpiewu i gry na bębnach, komponuje własne utwory przepełnione ponadczasową energią nawiązujące do cykli przyrody, kosmosu i ludzkiego życia.

Kasia Kadłubowska jest perkusistką silnie związaną ze sceną klasyczną, współczesną i eksperymentalną. Występuje jako solistka oraz w zespołach muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej oraz popularnej. Jako inicjatorka projektu stawia przed sobą nowe wyzwanie: poszukiwanie własnych muzycznych korzeni oraz porzucenie awangardy na rzecz tradycji. Jej instrument to Wibrafon – melodyczny instrument perkusyjny który zaistniał dopiero w latach 50. XX wieku.

 

Projekt jest objęty mecenatem Soroptimist International

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier