Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
Ignacy Wiśniewski Trio – Jazz Shirim

 Występują:

Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian

Adam Żuchowski – kontrabas

Paweł Osicki - perkusja

„Jazz Shirim” to autorski projekt trójmiejskiego pianisty i kompozytora Ignacego Jana Wiśniewskiego, który inspirując się historią gdańskich Żydów opisaną w spektaklu Marka Branda „Każdy przyniósł co miał najlepszego”, skomponował instrumentalne utwory przewrotnie nazywając je „Jazz Shirim – Pieśni Jazzowe”.

Autor do współpracy zaprosił wszechstronnych muzyków: kontrabasistę Adama Żuchowskiego i perkusistę Pawła Osickiego, którzy dodali jego kompozycjom nieokiełznanej swobody i dzikiej fantazji, nie odbierając im jednocześnie czułości i intymności.

Materiał został wydany na płycie CD nakładem wydawnictwa Wood and Mood i wyjątkowo będzie dystrybuowany w czasie koncertu, jednakże oficjalna premiera płyty planowana jest na wrzesień 2016 roku.

Tego wieczoru publiczność usłyszy, obok utworów Ignacego Wiśniewskiego, Cykl miniatur na fortepian, kontrabas i multipercusion Pawła Kwapińskiego. Ten uznany w świecie muzyki współczesnej twórca postanowił skonfrontować własny język kompozytorski z jazzową stylistyką nowoczesnej improwizacji. Będzie to prawykonanie dzieła, które wsparte zostało grantem Instytutu Muzyki i Tańca, partnerem koncertu jest Fundacja Kultury Zbliżenia.

Ignacy Jan Wiśniewski - pianista, aranżer, kompozytor, absolwent klasy fortepianu klasycznego prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wykładowca specjalności Musical oraz specjalności Fortepian Jazzowy na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, musicali i filmów dokumentalnych. Współpracuje z aktorami dramatycznymi i musicalowymi współtworząc recitale piosenki aktorskiej. Współzałożyciel kwartetu jazzowego Almost Jazz Group. Jest szefem klasy fortepianu w szkole muzyki rozrywkowej Musicollective w Gdańsku oraz kierownikiem muzycznym Teatru Zielony Wiatrak.

Adam Żuchowski – kontrabasista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi m.in. Irkiem Wojtczakiem, Tomaszem Sowińskim, Dominikiem Bukowskim, Mikołajem Trzaską. Z Piotrem Manią współtworzy Mania Trio, które w 2010 roku otrzymało Fryderyka w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę Pearl.

Paweł Osicki – perkusista, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Politechniki Gdańskiej na wydziale architektury. Aktywny twórca muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Autor projektu muzycznego – PUSZ Pęk białych róż, albumu z nowoczesnymi wersjami piosenek patriotycznych i ludowych z udziałem Stanisława Soyki. Członek grupy Pogodno, Yeshe, Sławek Jaskułke - Reperkusje. Związany z wybitnym trębaczem Andrzejem Przybielskim. Współpracuje między innymi z: Jackiem Budyń-Szymkiewiczem, Kev Fox, Jerzym Mazzoll Mazzolewskim, Joanną Dudą, Antonim Ziut Gralakiem.

Paweł Kwapiński – kompozytor, gitarzysta, Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tworzy muzykę instrumentalną (solową, kameralną i symfoniczną), chóralną oraz elektro-akustyczną. Jego kompozycje były wykonywane przez uznanych solistów, zespoły oraz orkiestry, m.in.: Bożenę Harasimowicz, TWOgether Duo, Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrę Kameralną Ensemblage, Orkiestrę Kameralną Progress. Prezentował swoją twórczość na festiwalach w Polsce m.in. „Warszawska Jesień” oraz licznych festiwalach we Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier