Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja podstawowa      
Anna Serafińska - recital

 Absolwentka klasy skrzypiec katowickiego liceum muzycznego, gdzie uczyła się również dyrygentury; absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach - od października 1997 asystentka, potem adiunkt w klasie śpiewu na tymże Wydziale; w styczniu 2004 jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego; od października 2008 adiunkt na wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. 

 
Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów - m. in. I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94 - na swym koncie  ma współpracę z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej. 
Wiosną 2000. roku czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. 
W  2004 zdobyła I nagrodę oraz nagrodę publiczności na prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festiwal, w lipcu 2006 zdobyła tytuł Lady Summertime (grand prix i nagrodę publiczności) podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (Finlandia).
Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi - od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy (funk, soul). 
 
W swym dorobku ma cztery solowe płyty. Pierwsza to album “NIEOBECNI” nagrany do tekstów Jonasza Kofty z muzyką Janusza Strobla i Zbigniewa Jaremko (1997 Polygram Polska), druga to płyta autorska “MELODIES” (1999 Sony Music Polska). Trzecia płyta - „CIEPŁO ZIMNO” (2004 Polskie Radio/Zair), do tekstów m.in. Piotra Sokołowskiego i Filipa Łobodzińskiego. Autorem muzyki i producentem jest Tomasz Gąssowski - autor muzyki i współproducent filmów "Zmruż oczy", „Sztuczki”; ostatni album to „GADU GADU” do tekstów Agnieszki Osieckiej (2006 EMI Music Poland). W lutym 2012 ukazała się Edycja Specjalna albumu „GADU GADU” wydana z okazji 15. rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej. Na albumie znalazły się 2 dodatkowe utwory „Uciekaj moje serce” oraz „Kobiety, których nie ma”. Annę Serafińską gościnnie można również usłyszeć na wielu płytach innych wykonawców.  
 
Doświadczenie sceniczne Anny Serafińskiej to udział w licznych koncertach - od występów klubowych, po udział w renomowanych festiwalach w Polsce i za granicą, takich jak m. in.: Jazz Jamboree Festival, JVC Jazz Festival, Festival Tal-Kanzunetta Maltija, Kaunas Jazz,  Jazz Bez in Lvov’, Trytone Jazz Festival in Netherlands, Montreux Jazz Festival, IAJE Annual Conference USA. Wśród krajów w których wokalistka koncertowała znalazły się między innymi:  Litwa, Włochy, Malta, Egipt,      
Luxemburg, Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Anglia, Finlandia, Szwecja, Turcja i USA. 
 
Z tą samą pasją, z jaką śpiewa, prowadzi także działalność dydaktyczną. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach. Pracowała między innymi w słynnym już dziś spektaklu “Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza, gdzie sprawowała pieczę nad przygotowaniem wokalnym dzieci obsadzonych w głównych rolach, sama wykonując też jedną z ról na scenie. 
W 2005 roku została zaproszona do udziału w IV edycji telewizyjnego show „Idol” jako konsultant wokalny finalistów, w latach 2007-2008 pełniła rolę trenera wokalnego gwiazd w innym telewizyjnym show – „Jak Oni Śpiewają”, w roku 2011 trener w programie „The Voice Of POLAND”. Prowadzi również liczne warsztaty wokalne w kraju i za granicą. 
Od 2008 roku występuje w popularnym spektaklu teatralnym „Śpiewając Jazz” z Carmen Moreno  - legenda swingu i babcia Anny Serafińskiej - i Maciejem Zakościelnym, bierze także udział w projekcie „Rock Loves Chopin” przygotowanym w hołdzie kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi.
      
Na co dzień Anna Serafińska prowadzi własny zespół "Anna Serafińska Groove Machine", z którym obecnie pracuje nad swoją najnowszą płytą. 
Skład zespołu:  Anna Serafińska  - vocal / Rafał Stępień – keyboards /  Michał Barański – bass guitar / 
Andrzej Gondek – guitar / Cezary Konrad – drums /  Anna Karamon, Ola Nowak – backing vocals.
 
MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier