Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
KATARZYNA ŻAK | Miłosna Osiecka

Liryczny, romantyczny, nostalgiczny, po prostu miłosny - taki jest najnowszy koncert Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty. Tym razem sięgnęła po Osiecką. Koncert zatytułowała Miłosna Osiecka. Wybrałam utwory, które są mi najbliższe - wyznaje aktorka. Zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie.

Wydarzeniem na pewno są dwa nowe teksty Poetki, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to Miłości potrzebna jest epika, do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to tekst piosenki Sprzedam cię, dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, a teraz Hadrian Tabęcki ozdobił go pięknymi nutami. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów koncertu stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauz.
W koncercie usłyszymy również m.in: Małgośkę, Na całych jeziorach Ty, Szpetni czterdziestoletni, Okularnicy, Weselne dzieci, Siedzę w Mławie, Wariatkę czy Balladę wagonową.

Aktorka miała to wielkie szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkała nie tylko Wojciecha Młynarskiego, ale również Agnieszkę Osiecką. Tuż po ukończeniu Szkoły Teatralnej, będąc aktorką Teatru Współczesnego we Wrocławiu, grała w spektaklu Sztukmistrz z Lublina, do którego piękną muzykę skomponował Zygmunt Konieczny, a wszystkie songi napisała Agnieszka Osiecka... Spotkanie, w trakcie tygodni prób do premiery z Agnieszką wywarło ogromne wrażenie na młodej wówczas adeptce sztuki aktorskiej.

Katarzynie Żak towarzyszy zespół pod kierunkiem wspaniałego akordeonisty Bartłomieja Krauza w składzie:
Hadrian Filip Tabęcki - piano,
Witold Cisło - gitara basowa
Piotr Malicki - gitara.

Koncert przeplatany jest krótkimi, zabawnymi komentarzami do każdej piosenki.

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier