Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
WILLA WEBER (Niemcy) | Usłysz nasz głos!

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie ma zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert znanej na całym świecie niemieckiej sopranistki Willi Weber.
Urocza osobowość i czarujący głos przeniosą publiczność do krainy niezwykłych doznań. Artystka swoim wokalem skutecznie podnosi na duchu z przesłaniem pokoju. Usłyszymy znane utwory hebrajskie, jidysz i Kurta Weilla. Niezależnie od repertuaru - śpiewane z głębi serca.
Koncert to wyprawa w eteryczny i kinowy świat muzyczny, wzbogacony efektami elektronicznymi i wizualnymi.

Willa Weber - śpiew
Stephan Bobinger - muzyka i dźwięki
Daniel Elias Brenner - fortepian

Willa Weber, urodzona w Ravensburgu, jest wszechstronną, cenioną na całym świecie sopranistką. Jej spektrum muzyczne obejmuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne aranżacje. Po długich, inspirujących pobytach w Indiach, Nowym Jorku, Polsce i Los Angeles mieszka obecnie w Berlinie. Z wielką autentycznością, ta klasycznie wykształcona artystka, śpiewająca w jedenastu językach, wciąż na nowo wkracza na nowe tereny. Łączy najróżniejsze gatunki muzyki i kultury. Czy to w międzynarodowych filmach ("Kobiety wikingów", "Ojciec Rupert Mayer"), czy też w albumie "Willa World Wide" ze zdobywcą nagrody Emmy Martinem Davichem - jej aksamitny, a jednocześnie potężny głos sopranowy podnosi na duchu i uwodzi. Czasami nawet w jej własnym języku fantazji. 

Niezaprzeczalny talent Willi umożliwił jej występy z wieloma artystami nominowanymi do nagrody Grammy Quartet San Francisco oraz udział w słynnym koncercie w Kehillat Israel Synagogue w Los Angeles z kantorem Chayimem Frenkelem,  z którym wystąpiła w duecie.

Sercu artystki szczególnie bliska jest wymiana doświadczeń i współpraca z polskimi muzykami i artystami.

Ze swoim wyjątkowym i międzynarodowym repertuarem w ostatnich latach wykonała szereg wybitnych koncertów w Polsce. W 2021 roku wystąpiła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W maju 2022 roku   w Ambasadzie Niemiec w Warszawie. Latem ubiegłego roku Willa Weber nagrała klasyczną płytę „Lumen” z Hanną Dys (organy)  w Domu Oliwskim w Gdańsku.

Dodatkowe informacje: www.willaweber.com

 
PATRONAT NAD KONCERTEM OBJĘLI:
 
Cornelia Pieper - Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku 
Dr Felix Klein - Pełnomocnik ds. życia żydowskiego w Niemczech
 
 

 

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier