Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
Urszula Makosz & Band - Ovnt-lid - Wieczorna Pieśń

 Ownt lid – Wieczorna pieśń” to koncert pieśni żydowskich  wykonaniu Urszuli Makosz i towarzyszących jej muzyków z Krakowa.

Repertuar zawiera pieśni o zróżnicowanej tematyce i nastroju, w trzech żydowskich językach; tradycyjne i autorskie piosenki w języku jidysz, pieśni w języku hebrajskim oraz utwory charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów zamieszkujących Półwysep Iberyjski, w języku ladino. Program powstał w 2007 roku i został zaprezentowany na większości festiwali kultury żydowskiej w Polsce, grany był też za granicą.

 

W koncercie wystąpią:

Urszula Makosz – śpiew

Michał Półtorak – skrzypce, mandolina

Michael Jones – skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta

Paweł Pierzchała – fortepian

 

Urszula Makosz – pieśniarka specjalizująca się w pieśniach żydowskich, występuje z solowymi recitalami, realizuje różnorodne projekty muzyczne, od czasu do czasu bierze udział w spektaklach muzycznych i musicalach. Występuje w kraju i za granicą. Stypendystka KlezKanady i gość programu "East meets West" w Kanadzie.

Współpracuje z Michałem Półtorakiem, Pawłem Pierzchałą, Michaelem Jonesem, Krzysztofem Cyranem, zespołem Klezzmates, Christianem Dawidem, Michałem Chytrzyńskim, Michałem Zabłockim, Dorotą i Darkiem Wasilewskimi.

Prywatnie mama, miłośniczka zwierząt i wegetarianka, z zawodu technik weterynarii.

 

Michał Półtorak – skrzypek i mandolinista, związany z kabaretem Piwnica pod Baranami, przez wiele lat współpracował również z Markiem Grechutą (zespół WIEM i ANAWA), Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Preisnerem. Brał udział w nagraniach muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera. Współpracował z krakowskimi teatrami.

Paweł Pierzchała – pianista i kompozytor, związany z Piwnicą pod Baranami. Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer udziela się w rozmaitych projektach muzycznych o szerokim spektrum tematyki i stylów – od muzyki alternatywnej, wpływów jazzu, poprzez muzykę żydowską, brzmienia etniczne i zainteresowanie awangardą.

Michael Jones - studiował w Anglii (skrzypce) w Guildhall School of Music w klasie Krzysztofa Śmietany. Na hinduskich skrzypcach nagrywał muzykę do filmu Wiedźmin oraz dla zespołu Papryka Korps. Występował z Nigelem Kennedym, Kiniorem, Fiolką Najdanowicz, Markiem Stryszowskim. Grał z celtyckim zespołem Wassail oraz z Sidneyem Polakiem. Od 2006 roku gra w zespole Max Klezmer Band.

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier