Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja dostosowana       
Anna Stankiewicz/Janusz Strobel - Trzeba marzyć

                                                        ANNA STANKIEWICZ i JANUSZ STROBEL

 

Tworzą niesamowity duet.

Ona - subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą,

znakomicie przekazująca „mądre teksty” Jonasza Kofty i Jana Wołka.

On - wirtuoz gitary, komponujący piosenki,

które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

 

„To absolutnie genialna płyta. Poezja płynie z głośników za sprawą Anny Stankiewicz, której ciepły głos jest jak eliksir. Jej interpretacje pięknych poetyckich strof Kofty i Wołka przynoszą chwile zapomnienia od codziennej zwariowanej rzeczywistości.

To, że Janusz Strobel od ponad pół wieku tworzy miniaturowe arcydzieła wiemy wszyscy, jednak dopiero teraz, usłyszeliśmy pełną paletę jego możliwości. Na dwóch płytach znajduje się 21 piosenek  pod wspólnym tytułem „Strobel Kofta Wołek”. W szlifowaniu tych 21 diamentów brali udział poza Anną Stankiewicz i Januszem Stroblem wybitni polscy jazzmani: Andrzej Jagodziński, Czesław „Mały” Bartkowski, Adam Cegielski, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Mariusz „Fazi” Mielczarek i Adam Lewandowski. I tak powstał najpiękniejszy brylant, który powinien znaleźć się w płytotece każdego wrażliwego melomana.” 

Polski Portal Muzyczny Kamerton

 

„Anna Stankiewicz to wokalistka, którą można polubić od razu za jej piękny głos i mistrzostwo interpretacji zawiłych niekiedy melodii, jej niepretensjonalny, ciepły kontakt z publicznością. Piękna, czarodziejska muzyka, subtelna, nie agresywna, ale melancholijna, jak większość słów poetyckich piosenek Jonasza Kofty i Jana Wołka.”        Andrzej Tadeusz Brzeski

 

 

TRZEBA MARZYĆ…

 

to klimatyczny program

w pięknej oprawie muzycznej z piosenkami Janusza Strobla
do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka.

 

 

 

 

 

 

 W koncercie udział biorą:

 

Anna Stankiewicz - wokal

Janusz Strobel – gitara klasyczna

 oraz

Jagodziński Trio

 

Janusz Strobel – wybitny gitarzysta, kompozytor, aranżer, wielokrotnie nagradzany najwyższymi rangą odznaczeniami. Artysta, który przez wiele lat współpracował 
z Hanną Banaszak, pisał piosenki dla takich polskich piosenkarzy, jak Łucja Prus, Irena Santor, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki i in. przed kilkoma laty zaprosił do współpracy znakomitą wokalistkę Annę Stankiewicz. Powierzył jej zarówno piosenki znane, realizowane wcześniej przez innych artystów, ale także piosenki, które dotąd nie ujrzały światła dziennego, a dziś pisze specjalnie dla niej.

Anna Stankiewicz stworzyła recital o miłości, marzeniach i tęsknocie, opowiedziany poetycko, zaś w warstwie muzycznej zachowujący jazzowe aranżacje, w których nie brakuje solowych partii improwizowanych Janusza Strobla. W programie znalazły się utwory takie jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Więc jak?”, „Nieobecni” i wiele innych, którym artystka poprzez swój charakterystyczny, ciepły głos i świadome operowanie słowem nadała nowy wymiar.

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier