logo
    
Evgen Malinowski - „Jedno serce - dwie ojczyzny”


Oto przed nami klasyka rosyjskiej pieśni spleciona ze współczesną piosenką poetycką, m.in. Bułata Okudżawy czy Włodzimierza Wysockiego.


Syberyjski Bard zabiera nas w tajemniczą podróż, której celem jest zbliżenie kultur. Gitara poruszy struny naszej duszy, a zawadiacki humor wprawi w szampański nastrój. Recital ma charakter kameralnego, a może nawet intymnego spotkania publiczności z artystą. Składa się z pieśni rosyjskich i polskich, zabrzmią także utwory autorskie. Tym razem Evgen zagra cały koncert w hołdzie Piotrowi Machalicy, z którym niejednokrotnie spotkał się na planach zdjęciowych i na scenach muzycznych w Polsce.


Evgen Malinowski to aktor filmowy i teatralny, reżyser i organizator wydarzeń artystyczno-muzycznych, ale przede wszystkim charyzmatyczny pieśniarz zwany w Polsce Syberyjskim Bardem. Śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów. Każdy recital w wykonaniu Evgena to niezapomniany wieczór pełen nostalgii i naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale niepozbawiony poczucia humoru i nutki ironii. Dobór repertuaru jest przemyślany i nieprzypadkowy – to klasyka rosyjskiej pieśni bardowskiej spleciona ze współczesną piosenką poetycką, a dodatkowo każda piosenka zawiera w sobie przeżycia, poglądy i historie z życia samego artysty.

 
„Drogi Słuchaczu, właśnie trzymasz w ręku podwójny album, w którym zawarłem pokrótce moją historię. Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze... – tak zawsze odpowiadam dziennikarzom, którzy pytają, kim bardziej się czuję. I chociaż pół życia przeżyłem w Rosji, gdzie się urodziłem i wychowałem, to druga połowa upłynęła mi w Polsce. Przyszło mi żyć nie tylko na przełomie wieków, lecz także na przełomie historycznych zmian społecznych i ustrojowych w Polsce i na świecie. Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości. „Jedno serce – dwie Ojczyzny” to opowieść o mojej drodze – i tej życiowej, i tej artystycznej – moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami, gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur” – pisze artysta na okładce swojej płyty. 

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier