logo
    
Katarzyna Żak - „Miłosna Osiecka”


Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Taki jest koncert „Miłosna Osiecka” Katarzyny Żak.

Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po twórczość Agnieszki Osieckiej. „Wybrałam utwory, które są mi najbliższe – wyznaje aktorka. – I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie”.

Po raz pierwszy wybrzmią aranżacje dwóch utworów poetki, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to „Miłości potrzebna jest epika”, do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to tekst piosenki „Sprzedam cię”, dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, a teraz ozdobiony pięknymi nutami przez Hadriana Tabęckiego. Wspaniałe aranżacje wszystkich czternastu utworów koncertu stworzył świetny akordeonista, Bartłomiej Krauz. W koncercie usłyszymy również m.in: „Małgośkę”, „Na całych jeziorach Ty”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Okularnicy”, „Weselne dzieci”, „Siedzę w Mławie”, „Wariatkę” czy „Balladę wagonową”.

Aktorka miała to wielkie szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkała nie tylko Wojciecha Młynarskiego, ale również Agnieszkę Osiecką. Tuż po ukończeniu Szkoły Teatralnej, będąc aktorką Teatru Współczesnego we Wrocławiu, grała w spektaklu "Sztukmistrz z Lublina", do którego niezapomnianą muzykę skomponował Zygmunt Konieczny, a wszystkie songi napisała Agnieszka Osiecka... Spotkanie z poetką w trakcie tygodni prób do premiery wywarło ogromne wrażenie na młodej wówczas adeptce sztuki aktorskiej. I pozostało z nią aż do teraz.

Koncert przeplatany będzie krótkimi, zabawnymi komentarzami do każdej z piosenek.

Katarzyna Żak – śpiew
Bartłomiej Krauz 
 aranżacja i akordeon
Hadrian Tabęcki 
 pianino
Witold Cisło i Piotr Malicki 
 gitara

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier