logo
    
SOUNDING JERUSALEM André Ochodlo & Mélange Oriental (A/D/IL/PL)


Mélange Oriental &
André Ochodlo

Stare Miasto, Jerozolima. Feeria zapachów, odgłosów i kolorów. Mozaika różnorodności, która mieni się wieloma barwami i niezmiennie intryguje. To tu spotykają się cztery kultury: żydowska, muzułmańska, ormiańska i chrześcijańska.
A my poznamy je dzięki niezwykłemu spotkaniu artystów z Austrii, Niemiec, Izraela i Polski. Czarować nas będą w utworach instrumentalnych oraz pieśniach w języku hebrajskim, jidysz i polskim. Premiera światowa już niebawem, tu, w Sopocie!

Bazą projektu SOUNDING JERUSALEM jest tradycyjna, aszkenazyjska i sefardyjska muzyka, jak również pieśni w języku hebrajskim i jidysz w interpretacji André Ochodlo. Występujących artystów Szczególnie interesuje wpływ tradycyjnej muzyki orientalnej na muzykę Izraela. W czasie koncertu usłyszymy m.in. wirtuozersko zagrane melodie i sola na instrumencie ud, uważanym za przodka lutni, który w orientalnej muzyce ma podobne znaczenie jak pianino w kulturze zachodniej.

Obok starannie zaaranżowanych utworów, bardzo ważną częścią występu będzie improwizacja. Co ważne, projekt stworzy cenną przestrzeń dla współpracy artystów z różnych stron Europy, którzy skonfrontują swoje rozmaite spojrzenia i wrażliwość na muzykę żydowską. We współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu planowane są koncerty w Grazie i Wiedniu.


Mélange Oriental:
Erich Oskar Huetter
– wiolonczela
Marwan Abado – oud
Stefan Heckel – akordeon
Chen Zimbalista – perkusja
Adam Żuchowski – kontrabas

Scenografia: Siergyi Savchenko (UA)

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier