logo
    
Mika Urbianiak & Victor Davis - „ArtPop”

 
Pop, elektronika, rap, RnB.

Hipnotyzujący głos Miki, świeże aranżacje Victora.
Elektryczna mieszanka wybuchowa!

Mika Urbaniak to autorka tekstów i muzyki, jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój  pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory tworzy i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów i ikony jazzu - Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka - pionierów fusion jazz, dorastała w świecie muzyki i sztuki. Pop, jazz, hip-hop, rap, neo-soul, RnB i blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami.

Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia - mówi.

Unikalny, pełen melancholii głos Miki potrafi hipnotyzować słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający, osobisty i poetycki styl rapowy dodaje innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.

Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Na scenie spotkała się również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach, spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem przy tworzeniu albumu "Follow You", który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy cieszą się dużym uznaniem. 

Victor Davis jest utalentowanym i wszechstronnym artystą: muzykiem, kompozytorem, aranżerem i malarzem. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje. Magazyn „Q” napisał: „Utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom.

Kolejny album "Hoxton Popstars" był numerem jeden w Japonii, a utwór "Fire" z tego albumu utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci album "Hear the Sound” artysta nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora, będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki.

Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubas, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: "Follow You" i "Once in a Lifetime" (wyd. Sony Music), które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków, zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop). Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach - tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem. O sztuce mówi:

Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia.  Sztuka jest sztuką bez względu na to czy maluję, tworzę muzykę, film czy klip. Używam tylko różnych mediów w drodze do tego samego celu”.

Obecny projekt "ArtPop" to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesem. Zawiera covery z lat 80. i 90. w odświeżonym, nowym brzmieniu.

 

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier