logo
    
Joanna Knitter Blues & Folk Connection - „ARETHA”


Zespół składa się z czołowych trójmiejskich muzyków.

Do tej pory nagrali oni trzy albumy: „Cruel cruel world”, „Hard, hard times” i promowany obecnie krążek „Aretha”, będący hołdem złożonym Pierwszej Damie Soulu. Podczas koncertu można wysłuchać kilkunastu piosenek z repertuaru Arethy Franklin – zarówno tych świetnie znanych, jak „Respect”, „Chain of fools” czy „Think”, jak i tych mniej popularnych, m.in. „See saw” czy „Spirit in the dark”. Dzięki improwizacyjnym zdolnościom muzyków każdy koncert jest niepowtarzalny i niezwykle emocjonalny. 

Joanna Knitter – wokal
Krzysztof Paul – gitary
Artur Jurek – klawisze i organy Hammonda
Adam Żuchowski – kontrabas
Piotr Góra – perkusja


„[Joanna Knitter] śpiewa z wielką swobodą, z żarem, zadziorem, nadaje piosenkom własnego sznytu, zarazem nie gubiąc tego, co w nich charakterystyczne i powszechnie znane z brawurowych wykonań Arethy” – recenzja Twój Blues.

Joanna Knitter porywająco interpretuje kanon repertuaru Arethy Franklin, a robi to w sposób, który ustawia ten album w szeregu najlepszych w 2020 roku” – recenzja Piotra Iwickiego.

Knitter czuje się na scenie (...) niezwykle swobodnie, jest wulkanem energii, śpiewa całym ciałem (...). Jej interpretacje "Respect", "Think" czy przejmującego, podanego na franklinowską modłę songu Paula Simona "Bridge Over The Troubled Water" przyprawiają o ciarki” – recenzja Czesława Romanowskiego.

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier