logo
    

Kochani widzowie, wierni przyjaciele, młodzi wielbiciele!

Serdecznie Was wszystkich witamy. Jesteśmy po brzegi serc wypełnieni radością, że po trudnym dla nas wszystkich czasie pandemicznych ograniczeń, możemy znowu wspólnie spotkać się podczas 28. sopockiego Lata Teatralnego. Przygotowaliśmy dla Państwa zachwyty teatralne i muzyczne, premiery, warsztaty i recitale – a wszystko z udziałem artystów z całego świata. Nie zabraknie także XVI Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. W tym roku dodatkowo świętujemy 120-lecie Miasta Sopotu, któremu dedykujemy tegoroczny II etap Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Chcemy podarować Państwu sztukę, która nasyci duchowo, a także będzie żywym spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem. Pamiętajmy, że razem tworzymy ten świat. Razem więc dzielmy się jego pięknem. Do zobaczenia nad morzem w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Życzymy Wam pomyślnych wiatrów i niezapomnianych, teatralnych wieczorów!

PS. Wkrótce otworzymy sprzedaż biletów on-line. Prosimy o chwilę cierpliwości, ponieważ czekamy na ostateczną decyzję w sprawie pandemicznych restrykcji podczas wydarzeń kulturalnych.


Pożegnanie Bogdana Jarząbkiewicza

Odszedł nasz bliski przyjaciel i Mecenas śp. Bogdan Jarząbkiewicz. Człowiek wielkiego serca, wyjątkowej skromności, życzliwości i rzadko spotykanego poczucia humoru. Kochał nas i nasz Teatr. Jesteśmy głęboko poruszeni.

Jego małżonce Reni, dzieciom, całej rodzinie oraz wszystkim, którym Bogdan jest bliski składamy nasze najgłębsze wyrazy współczucia.

Łączymy się w bólu. Żegnaj Bodziu

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 


Pożegnanie Profesora Jerzego Limona

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają"

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Pana Profesora Jerzego Limona. Zawsze podziwialiśmy jego niesamowitą pasję do teatru i historii. Jego śmierć jest ogromną stratą dla świata kultury i nauki. Z wielkim ciepłem i nostalgią wspominamy każde spotkanie z Panem Profesorem w naszym Teatrze. W rozmowach zawsze okazywał drugiemu człowiekowi szczere zainteresowanie. Będzie nam bardzo brakowało tego Wielkiego Człowieka, który sprawił, że odbudowa Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku przeniosła się ze sfery marzeń w rzeczywistość. Pragniemy złożyć kondolencje i wyraz szczerego żalu żonie Pana Profesora, rodzinie i wszystkim jego bliskim.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 
Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta


OŚWIADCZENIE

Po obejrzeniu 13. odcinka serialu „Osiecka” czujemy potrzebę podzielenia się z opinią publiczną następującymi spostrzeżeniami: 1. Prawie wszystkie sceny pokazane w tym odcinku dotyczące Teatru Atelier w Sopocie i osoby André Ochodlo są albo całkowicie, albo w przeważającej mierze fikcją, i nie mają nic wspólnego z historyczną prawdą.

2. Z przykrością i wielkim zdziwieniem patrzyliśmy na to, jak pokazano ówczesnego prezydenta Miasta Sopotu, pana Jana Kozłowskiego. Zawsze był on i nadal jest wielkim przyjacielem naszego teatru, służąc mu wszelką możliwą pomocą. Dzięki niemu i całemu ówczesnemu Zarządowi Miasta Sopotu dostaliśmy scenę w budynku na sopockiej plaży. Zamiar przeniesienia teatru w inne miejsce jest całkowicie zmyślony. Fragment ten jest dla pana Jana Kozłowskiego i całego Miasta Sopotu wielce krzywdzący i w naszym najgłębszym przekonaniu wymaga przeprosin.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie już teraz serdecznie zaprasza na Lato Teatralne w lipcu i sierpniu, w tym roku dedykowane 120. urodzinom Miasta Sopotu, podczas którego odbędzie się wiele spotkań z twórczością Agnieszki Osieckiej, szczególnie podczas drugiego etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Z pewnością pozwolą one wszystkim wejść w kosmos tej wielkiej polskiej artystki, która jest niezaprzeczalnie ikoną polskiej kultury, i na zawsze nią pozostanie. My dodatkowo mieliśmy to wielkie szczęście, że dane nam było poznać Agnieszkę Osiecką i będziemy ją zawsze nosić w sercach jako człowieka żyjącego goethowską maksymą: ”Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!”

Zarząd Fundacji Teatru Atelier
im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie


Pożegnanie Prezesa Gajewskiego

Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością, że odszedł Pan Jerzy Gajewski, założyciel i Prezes Grupy NDI, wspaniały i szlachetny człowiek, mecenas kultury i sportu.
Wielkim wydarzeniem i zaszczytem dla naszego Teatru była Gala na sopockiej plaży organizowana pod patronatem Grupy NDI z okazji 25. urodzin Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Głęboko w sercu będziemy pamiętać wszystkie osobiste spotkania zawsze pełne empatii, humoru, otwartości, wspaniałomyślności i zdolności do prawdziwej rozmowy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wiele lat wsparcia i sympatii ze strony Pana Prezesa i całej Grupy NDI.
Pani Małgorzacie, całej rodzinie oraz wszystkim, którym Pan Jerzy Gajewski jest bliski dzięki swojej wielkoduszności i swojemu wybitnemu dorobkowi życiowemu, składamy nasze głębokie kondolencje. Łączymy się w bólu.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 


Ostatni wywiad z Piotrem Machalicą
Ostatni wywiad z Piotrem Machalicą przeprowadzony, podczas Lata Teatralnego Sopot w 2020 roku, przez Panią Hannę Wilczyńską-Toczko z Radia Gdańsk.

Posłuchajmy wspaniałego głosu Piotra.

Link do wywiadu na stronie Radia Gdańsk


Do zobaczenia Piotrze!

Jeszcze nie tak dawno, w październikowy wieczór spotkaliśmy się z cudownym, świeżo po ślubie, małżeństwem Oli i Piotra. Było, jak zawsze, miło, wzruszająco i z uśmiechem, ale dzieliliśmy również wspólne obawy co do zdrowia i planów zawodowych. Obiecaliśmy sobie, że jeśli to tylko będzie możliwe, spotkamy się w sierpniu w Atelier jak niemal co roku od 2008 (koncerty Piotra były już wpisane do wstępnego repertuaru). Tym razem uraczyć nas miał swoją premierą "Świat według bardów". Rozważaliśmy także wystawienie "Końcówki" Samuela Becketta z okazji zbliżającego się jubileuszu pracy twórczej Piotra (Piotr miał zagrać Hamma...).

Dziękujemy Ci, Piotrze za zaufanie, za miłość do sztuki, za miłość do Atelier, za Twoje ciepło i Twój czar, za Twoje poczucie humoru... za to jaki byłeś - autentyczny. Twoje występy na naszej scenie były dla nas nobilitujące i stałeś się jedną z ikon Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej kochaną i cenioną przez rzesze wiernych widzów.

Opuściłeś nas zbyt wcześnie i zbyt nagle przyjacielu. Spoglądnij na nas czasem z tamtej strony. Kłaniamy się Tobie nisko.

Twojej żonie Oli i Twoim najbliższym składamy głębokie kondolencje.

Basia, Sara, Adam i André
 


Pożeganie Ryszarda Ronczewskiego

Z głębokim żalem i bólem żegnamy naszego ukochanego aktora - Ryszarda Ronczewskiego.

Ryszardzie, kochany Ryszardzie... czekamy na te umówione jesienne spotkanie z Tobą i Jolą, aby wspólnie napić się Waszego ulubionego wina i posłuchać Was i rozmawiać, wspominać, snuć plany... Bycie z Wami zawsze było dla nas prezentem, wyróżnieniem, świętem. Przez cały czas baliśmy się o Wasze zdrowie a niemożność widzenia się z Wami od początku roku rekompensowaliśmy wizją tych nadchodzących spotkań...

Teraz po prostu płaczemy - razem z Tobą Jolu, z Waszą rodziną, bliskimi, z Sopotem i z tymi daleko spoza. Płaczmy razem, wszyscy: wielki człowiek i artysta nas opuścił. Zaczyna się robić chłodno...
 


Lato Teatralne Sopot 2020


Drodzy Widzowie, drodzy Mecenasi, Współtwórcy i Przyjaciele,

z całego serca pragniemy Wam podziękować za Wasz udział w tegorocznym Lecie Teatralnym Sopot 2020. Bez Państwa zaufania i zaangażowania ten sezon nie byłby tak wyjątkowy. Pomimo wszelkich ograniczeń i wielu niewiadomych, zdecydowali się Państwo na uczestnictwo w koncertach i spektaklach, co świadczy o Państwa zamiłowaniu do sztuki i kultury. Kończąc tegoroczne Lato Teatralne pragniemy również podziękować naszemu Patronowi - Panu Prezydentowi Miasta Sopotu Jackowi Karnowskiemu oraz Radzie Miasta za wsparcie okazane w tym roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom, w szczególności Mecenasowi Teatru, Grupie LOTOS S.A, która już od wielu lat wspiera Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!


WERDYKT

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody dla finalistów II etapu ogólnopolskiego konkursu, który odbył się w Teatrze Atelier w Sopocie.
Główne nagrody pieniężne oraz trzy wyróżnienia finansowe zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.


Pierwszą Nagrodę Jury przyznało Martynie Kasprzyckiej

Drugą Nagrodę Jury przyznało Kamilowi Franczakowi

Trzecią Nagrodę Jury przyznało Aleksandrze Bernatek

Przyznano także trzy wyróżnienia dla: Anny Magalskiej, Kamili Najduk i Moniki Krajniewskiej.

Nagrodę Publiczności – grafikę Sopotu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego – zdobyła Aleksandra Bernatek, a tym samym została zaproszona do gościnnego udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Laureatom trzech pierwszych nagród, Mecenas Teatru Atelier - Grupa LOTOS S.A. ufundowała karty paliwowe.

Ponadto Firma Ubezpieczenia Plus Sp. z o.o. ufundowała nagrodę dla swojej laureatki, którą jest Daria Zielińska.

Jak co roku, dla wszystkich naszych uczestników, zestawy kosmetyków ufundował wieloletni przyjaciel i Sponsor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej firma ZIAJA.


Informacja COVID-19

W związku z zagrożeniem zarażeniem koronowirusem, proszę o wejście na stronę Urzędu Miasta Sopotu, na której na bieżąco zamieszczane są aktualne komunikaty:MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier