logo
    
Lato Teatralne Sopot'1998


Piąta edycja Lata Teatralnego Sopot' 1998 rozpoczęła się 1 lipca otwartą próbą generalną "Darcia pierza" -ostatniego dramatycznego tekstu Agnieszki Osieckiej w reżyserii i scenografii André Hübnera Ochodlo. Muzykę skomponował Jerzy Satanowski, a w role A i B wcielili się Teresa Budzisz Krzyżanowska i Marek Richter. "Darcie pierza" to niewielki tekst literacki, w którym z dialogu pary postaci wynurzają się wspomnienia konfrontowane ze strachem przed przyszłością i fizycznym umieraniem. "Pisząc ten dramat Agnes weszła w rolę do końca. Sztuki umierania trzeba się bowiem uczyć, mozolnie i monotonnie, bez krzyku, buntu, protestu, drąc absurdalne pierze, zniewalając brutalnie Azora, spoglądając głęboko gdzieś w siebie" (Małgorzata Dzierzgowska, Gazeta Miasta Sopot). Drugą premierą była polska prapremiera sztuki Larsa Norena pt. "Demony", w której psychologiczne boje na scenie toczyli Ewa Kasprzyk, Marzena Trybała, Jacek Mikołajczak i Marek Richter, a pełną nastroju muzykę skomponował Przemysław Gintrowski. "Demony" to wnikliwe brutalne studium przepoczwarzonego uczucia. Atmosfera tego dramatu po brzegi wypełnionego cierpieniem jest jak deliryczna wizja, przerażający wytwór chorego umysłu. Umysłu, który karmi się jednak prawdą jak najbardziej prawdziwą. Jak zwykle twórcy z Teatru Atelier nie zawiedli. Zawsze udaje im się z ciężkich gatunkowo sztuk wydobyć najgłębsze treści w najlepszym wydaniu"(Bratumiła Pawłowska, Życie na fali).
W Lecie Teatralnym Sopot'98 powtórzyliśmy trzy spektakle z ubiegłego roku. "Do dna" Ludmiły Pietruszewskiej -spektakl z muzyką Przemysława Gintrowskiego na podstawie opowiadań "Cinzano" i "Urodziny Smirnowej". "Nie żałuję" muzyczny wieczór autorstwa Jerzego Satanowskiego i tekstami Agnieszki Osieckiej, które zaśpiewali Ewa Błaszczyk, Marzena Trybała, Barbara Dziekan, Justyna Szafran, Mirosław Czyżykiewicz, André Ochodlo i Marek Richter. Trzecim zeszłorocznym, ale wciąż entuzjastycznie odbieranym przez publiczność, programem był "Shalom"- recital pieśni żydowskich w wykonaniu André Ochodlo. Jego "siła przekazu jest ogromna. Subtelnie zmienia on nastroje pieśni, nasyca je intensywnymi emocjami, silnie oddziałuje na wyobraźnie i porusza tzw. najczulszą strunę"
(Bratumiła Pawłowska, Życie na fali) Z autorskim recitalem "AVE" wystąpił Mirosław Czyżykiewicz. Ten jeden z najwybitniejszych polskich poetów śpiewających, sam napisał część tekstów, przygotował muzykę i aranżacje do swojego recitalu. "Uniknął raf, na które wpada większość jego kolegów. Wzbogacając aranżacje, uciekając od stereotypu smętnego faceta z gitarą akustyczną, stworzył własny styl, który może podobać się każdemu, kto słucha dobrej muzyki. Czyżykiewicz przekroczył duszne granice krainy łagodności" (Tomasz Rozwadowski, Tygodnik Sopocki).
Lato Teatralne zakończyło się 30 sierpnia przy świetle księżyca w towarzystwie wiernej publiczności. Jego koniec jednak nie oznacza dla nas przestoju. Już teraz planujemy wyjazd na liczne festiwale teatralne w Polsce ze spektaklami powstałymi w naszym teatrze. Czekają nas również prace nad przygotowaniem następnego sezonu teatralnego. Tego lata odwiedziło nas ok. 5100 widzów, którzy po spektaklach zasiadali w naszej teatralnej kawiarni, aby dzielić się z nami wrażeniami ze spektakli.

To niezwykłe miejsce nie tylko na sopockiej plaży, ale w całej teatralnej Polsce staje się legendą.
(Dorota Sobieniecka, Wieczór Wybrzeża)
MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier