Logo Teatru Atelier
Deklaracja dostępności     Wersja podstawowa      
Oj dana, dana, nie ma szatana - reż. Jerzy Satanowski

Scenariusz i reżyseria - Jerzy Satanaowski
Wykonawcy:
Dorota Osińska, Magda Piotrowska, Katarzyna Zielińska, Arkadiusz Brykalski, Mirosław Czyżykiewicz.
Akompaniament:
Wojciech Zieliński, Paweł Perliński, Zbigniew Wegehaupt, Wojciech Kowalewski, Wiesław Wysocki.

  „Byłam przekonana, że trafię do "atelierowskiego" świata poezji śpiewanej i nie było niespodzianek, tym bardziej że na scenie obecny był Mirosław Czyżykiewicz, bard i prawdziwy sztukmistrz. Wiedziałam, że czeka mnie koncert jubileuszowy - 50-lecie STS-u, dlatego też gdzieś tam w głowie tlił mi się obrazek wieńca i aureoli ku czci. Ale nie było pompy i raczej, jak to w Atelier bywa, a widzowie mogli w bardzo kameralnych warunkach obcować z poezją.

Jerzy Satanowski, reżyser spektaklu, wybrał piosenki, których nie mogło zabraknąć i oczywiście zaśpiewano "Okularników", "Kochanków z Kamiennej" i "To wszystko z nudów". Świetnie słuchało się i tych mniej znanych. Każda z piosenek stanowiła własną opowieść, o jaką trudno czasem nawet w tych największych przedsięwzięciach teatralnych. Miejscem, które łączyło teksty w jedną całość i określało scenę dla wykonawców każdej wyśpiewanej historii, był dworzec kolejowy. W przestrzeni, gdzie należy oczekiwać radosnych spotkań, smutnych pożegnań i długo wyczekiwanych podróży w nieznane, te tak różne piosenki miały szansę całkiem zrozumiale ze sobą współbrzmieć. W spektaklu Satanowskiego znalazły się również słabsze interpretacje aktorskie i muzyczne, o czym piszę z żalem. Nie przekonały do siebie widzów utwory śpiewane przez Arkadiusza Brykalskiego. Wykonawca zapomniał troszkę, że aktorstwo to najmocniejsza rola aktora śpiewającego i nie udowodnił swojego talentu interpretacyjnego w prezentowanych hitach - "Nam nie jest wszystko jedno" czy "Oj, dana, dana...". Mirosław Czyżykiewicz, wykonując ballady z antologii STS-u, jak zwykle oczarował słuchających.

Bardzo dobrze wypadł Mariusz Kilian i to jego obfitująca w humorystyczną gestykulację, dynamiczna "Polka kryminalna" obok poruszającej interpretacji "Kochanków z ulicy Kamiennej" Doroty Osińskiej stanowiła perełkę wieczoru.”
Agata Kirol, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, 13 lipca 2005

MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
orlen logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2021 Teatr Atelier